Informace o nás

 

Chalupa poskytuje ubytování ve 3 světnicích, 2x2 lůžka a 1x4 lůžka, dětská postýlka není problém. Celkem se k nám tedy vejde 8 osob.

Nově vybudována byla koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Samozřejmostí je tekoucí teplá i studená voda.

Kuchyňka disponuje s elektrickým dvouvařičem, mikrovlnou troubou,  varnou konvicí, sadou nádobí, dřezem na mytí nádobí, lednicí.

 

Pokoje jsou zařízeny stylovým nábytkem, čistě a jednoduše.

U stavení je velký dvůr, možno parkovat přímo ve dvoře, na zápraží lze příjemně posedět. Pro děti je v těsném sousedství, prakticky za rohem dětské hřiště (v areálu Střelnice).

Možno užívat malý zahradní gril nebo obyčejné ohniště - dřevo je po domluvě k dispozici.

 

V Koutě fungují 2 obchody - COOP,  Balla

V obci je autobusové i vlakové spojení. Funguje zde i pošta.

 

Možnosti

 

Protože se Kout na Šumavě nachází na Chodsku nabízí se jako první doporučení návštěva Domažlic - centra Chodska, kde můžete navštívit Chodský hrad a Chodské muzeum , muzeum  Jindřicha Jindřicha, věž(šikmou) s rozhlednou.

Další možnosti výletů: chodské obce Klenčí pod Čerchovem (j.Š. Baar), Trhanov (zámek), Chodov, Výhledy, vrch Čerchov s Kurzovou věží -    rozhledna, Újezd - Kozinův statek, Horšovský  Týn - zámek, rozhledna.

Přímo v Koutě  jsou také významné  památky - Gloriet Klobouk , kaplička (přímo u chalupy), kostel sv. Jiří, který je vybudován na pivovarských sklepích, nad obcí je kaple U tří křížů.

 

Naši návštěvníci

 

Naše chalupa je vhodná pro rodiny s dětmi i jednotlivce, skupiny, není problém se domluvit na přistýlkách ať už venku nebo uvnitř např. stan, cyklisty

Ale ať už jste jeden nebo 8, u nás jste srdečně vítáni!

 

Tipy na výlety

Výlety

23.02.2013 16:08
Domažlice - Chodský hrad, Muzeum Jindřicha Jindřicha, věž s rozhlednou na náměstí,                     Chodské slavnosti - každoročně v půli srpna, Furth im Wald - slavnosti Skolení draka - většinou...

Další možnosti vyžití

23.02.2013 16:16
Koupání - Centrum vodní zábavy Kdyně cca 1km                 Koupaliště Na Hájovně Kdyně cca  km                 Plavecký bazén v Domažllicích...